USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
  • Kontakter

Apart Hotel Cabo San Diego

Avanceret Booking
2026-09-22
2026-09-23

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

100

Apart Hotel Cabo San Diego 2*

 WiFi

Wi-Fi

 Børnevenlig

Tremmesenge/vugger

 Kæledyr ikke tilladt

Apart Hotel Cabo San Diego Ushuaia er et 2 stjernede hotel, som ligger kun en 11 minutters gåtur fra Søfartsmuseum. Det er WiFi tilgængelig i offentlige områder.

Ushuaia center kan man nå inden for 5 minutters gang. Fin del Mundo-museet kan nås på ca. 12 minutters gågang. Du kan komme til Islas Malvinas-pladsen om få minutter i bil. Escuela 1 "Sarmiento" busstoppested ligger 350 meter fra stedet.

Du kan få en gastronomisk oplevelse på Kaupe, som tilbyder fransk køkken 300 meter fra hotellet.

  • Lokale seværdigheder
  • Ushuaia Turismo
    300 m
  • Yatana-parken
    150 m
  • Rådhus
    300 m
  • Museo Histórico ex Casa del Gobernador
    400 m
  • Status Casino
    300 m
  • Ex Casa de Gobierno
    400 m
  • The End of the World Museum
    400 m
  • Lufthavne
  • Ushuaia lufthavn
    7 km

På hotellet

General

  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
  • Wi-Fi
  • Receptionistskranke
  • Kæledyr ikke tilladt
  • Bagageopbevaring

Måltider og drinks

  • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

Aktiviteter og afslapning

  • Offentlige bad

Services

  • Vaskeri

På værelset

  • Varme
  • Gratis toiletartikler
  • Tremmesenge/vugger

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 12:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 10:00

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det 2-stjernede Apart Hotel Cabo San Diego?

    Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra det 2-stjernede Apart Hotel Cabo San Diego.
  • Hvor langt er Ushuaia fra et Apart Hotel Cabo San Diego?

    Ushuaia lufthavn og et Apart Hotel Cabo San Diego er adskilt af 5 km afstand.
  • 🚗

    Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Apart Hotel Cabo San Diego?

    Det Apart Hotel Cabo San Diego giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved.
  • 💵

    Hvor meget koster det at reservere et værelse i Apart Hotel Cabo San Diego?

    Den gennemsnitlige pris for et værelse på Apart Hotel Cabo San Diego er 94$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.
  • Hvilken betalingsmetode kan man benytte på Ushuaia hotellet?

    Gæsterne på Ushuaia hotellet kan betale med Visum, Mastercard og Maestro.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?

    Hotellet tilbyder Tre mands værelse Standard, Fire mands værelse Standard og Dobbeltværelse Standard at vælge imellem.
  • Har det 2-stjernede Apart Hotel Cabo San Diego rengøringstjenester?

    Ja, med en score på 9.5 for renlighed, tilbyder det 2-stjernede Apart Hotel Cabo San Diego tøjrens og rengøring.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-09-22
2026-09-23

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Apart Hotel Cabo San Diego, Argentina

25 De Mayo 368, Ushuaia, Argentina

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © ushuaiahotelspage.com

All rights reserved